Najlepsze darmowe aplikacje fotograficzne

5 najlepszych darmowych aplikacji fotograficznych na telefon

Jeśli chcesz, żeby Twoje zdjęcia wyglądały lepiej, a obróbka nie pochłaniała zbyt wiele cennego czasu, nie musisz już dłużej szukać. Przygotowałam dla Ciebie zestawienie 5 najlepszych darmowych aplikacji fotograficznych na telefon. Zaczynajmy!

1. SnapseedSnapseed

Numer jeden na mojej liście. Najlepsza, najpotężniejsza aplikacja do obróbki zdjęć na telefon – istny kombajn. Poza tym bardzo intuicyjna i prosta w obsłudze. Do wyboru masz gotowe filtry, jak i zaawansowane narzędzia. Poprawisz tu balans bieli, temperaturę kolorów, perspektywę, wyretuszujesz zbędne elementy w kadrze, rozmyjesz tło, możesz pracować na krzywych, edytować wybrany fragment zdjęcia, dodać winietę. Z gotowych filtrów możesz szybko i w prosty sposób stworzyć portret z gładką skórą i wyrazistymi oczami, zdjęcie w stylu vintage, z efektem starej kliszy, jak i wiele innych. Intensywność opcji zmieniamy przejeżdżając palcem w lewo i w prawo po ekranie.             najlepsze aplikacje do zdjęć

2. Prisma 

Darmowa aplikacja do twórczego przerabiania zdjęć, a dokładniej nakładania na nie charakterystycznych filtrów o przyjemnych nazwach, np. Donut, Umbrella. Możesz również pracować samymi suwakami, dostosowując np. jasność czy kontrast. Niestety wymaga dostępu do internetu. Jeśli masz ochotę na eksperymenty i wyjście poza schematy – śmiało próbuj!

Najlepsze aplikacje do przerabiania zdjęć

3. Camera FV-5 Lite

Najlepsze aplikacje fotograficzneNazwa nie brzmi zachęcająco, ale obiecuję, że wnętrzem tej aplikacji się nie rozczarujesz. Wyświetlacz przypominający ten z lustrzanki – z możliwością regulacji czułości ISO, balansu bieli, czasu naświetlania, rodzaju autofokusa, ekspozycji, trybu pomiaru światła. Możesz wybierać wśród różnych siatek kompozycji, które ułatwią wykonanie dobrego zdjęcia. W bezpłatnej wersji masz możliwość wyboru rozdzielczości zdjęcia: do 2048 x 1152 px. W wersji PRO (koszt: około 12 zł) odblokowuje się opcja zapisywania zdjęć w formacie RAW. Myślę, że jest to ciekawa alternatywna opcja dla aparatu w telefonie.

Najlepsze aplikacje fotograficzne

4. GlitterPhoto

Aplikacja, która pozwala dodawać efekty świetlne do zdjęć: różnego typu rozbłyski, efekt bokeh w wielu kolorach. Jak większość aplikacji tego typu, oczywiście ma suwaki do podstawowych zmian jasności, kontrastu czy temperatury.

Aplikacje do zdjęć

 

 

 

 

 

 

 

5. Portra

Aplikacja dość osobliwa i nietypowa, ale nie powinno jej zabraknąć na tej liście. Umożliwia tworzenie zdjęć jakby namalowanych farbami akwarelowymi. Fajna opcja, jeśli chcesz na przykład stworzyć ze swojej fotografii ciekawą  i oryginalną dekorację na ścianę. Ja jestem na tak.

 

 

 

Portra aplikacja do fotografii

Mam nadzieję, że z mojego zestawienia wybierzesz coś dla siebie. Daj znać jak Ci się podoba!

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o prawidłowej kompozycji w fotografowaniu, zachęcam do przeczytania artykułu: Podstawy kompozycji. Z pewnością pomoże Ci to robić jeszcze lepsze zdjęcia. Trzymaj się!

Aneta Janasz