7 zdjęć, które musisz zrobić tej wiosny

Przyszedł mi dziś do głowy świetny wiosenny pomysł! Wiosna w pełni, warto zalać Instagram świeżymi zdjęciami z rzeczami, które są typowe dla tej pory roku. Wchodzisz w to? Zainspiruj innych. Wyzwanie na 7 dni – każdego dnia zrób i udostępnij jedno zdjęcie z wiosennym tematem! Często jest tak, że najzwyczajniej w świecie brakuje pomysłu na zdjęcie – ale! – nie w tym tygodniu!

 

Inspiracje na 7 wiosennych zdjęć – po jednym na każdy dzień tygodnia

 

Jeszcze do niedawna moją ulubioną porą roku było lato. Jednak z wiekiem priorytety i upodobania się zmieniają i teraz zdecydowanie bliższa mojemu sercu jest wiosna. Oczy odpoczywają przy takiej ilości zieleni wokół, a jeszcze te wszystkie…

 

piękne kwiaty…

Wspaniały temat na poniedziałek. Obojętnie czy jeden kwiat, czy cały bukiet. Połóż je na stole, wstaw do wazonu, daj dziecku, trzymaj w dłoni – to już zależy od Ciebie. Na pewno będzie pięknie. Natura jest wdzięczna do fotografowania.

 

niebo skąpane słońcem

Nic mi dzisiaj nie potrzeba, oprócz błękitnego nieba…” – jak śpiewał Golden Life. Tak to już jest: zima kojarzy się z bielą i szarością. Mówisz “zima” i od razu masz w głowie biały śnieg, mówisz “wiosna” – a do głowy przychodzi Ci zielona trawa i błękitne niebo. Zgadza się?

 

zdjęcie w rzepaku

Zawsze mi się marzyło takie zdjęcie w żółtym rzepaku, więc nie może go zabraknąć na tej liście. 

 

wiosenne smaki

Wiosna to cała paleta intensywnych kolorów na Twoim stole! Przygotuj zdrowe śniadanie lub ulubiony obiad i sfotografuj wszystkie składniki. Takie smaki warto zachować na dłużej!

 

bez

Kojarzy mi się z dzieciństwem i rodzinnym domem. Kiedyś przeze mnie niedoceniany, dziś wywołuje tak wiele wspomnień. A jak on pachnie… Na zdjęciach wychodzi równie dobrze:

 

Rwanie bzu – Julian Tuwim

Narwali bzu, naszarpali,
Nadarli go, natargali,
Nanieśli świeżego, mokrego,
Białego i tego bzowego.

Liści tam – rwetes, olśnienie,
Kwiecia – gąszcz, zatrzęsienie,
Pachnie kropliste po uszy
I ptak się wśród zawieruszył.

Jak rwali zacietrzewieni
W rozgardiaszu zieleni,
To się narwany więzień
Wtrzepotał, wplątał w gałęzie.

Śmiechem się bez zanosi:
A kto cię tutaj prosił?
A on, zieleń śpiewając,
Zarośla ćwierkiem zrosił.

Głowę w bzy – na stracenie,
W szalejące więzienie,
W zapach, w perły i dreszcze!
Rwijcie, nieście mi jeszcze!

Julian Tuwim – każdej wiosny na czasie. Pięknie napisał, prawda?

 

makro

Spróbuj spojrzeć na świat z zupełnie innej perspektywy niż zwykle. Połóż się trawie, wyłącz wszystkie myśli – pomysł przyjdzie sam. Być może docenisz coś, na co nigdy wcześniej nie zwróciłeś uwagi?

 

budzące się życie

Świat właśnie budzi się do życia po ciężkiej zimie – pąki na drzewach, malutkie roślinki, za każdym razem mnie to tak samo zachwyca, jak i zadziwia. Jak z małego nasionka włożonego w ziemie może wyrosnąć wielka, piękna roślina… niesamowite! PLANTS POWER!

 

Wierzę, że dzięki tym pomysłom chętniej sięgniesz po aparat lub telefon i uda Ci się uchwycić magiczny urok wiosny. Niech na Instagram wpadnie powiew wiosennej świeżości. 

Aneta Janasz