jak wyciąć tło z obrazka

Jak usunąć tło z obrazka w Gimpie?

Jeśli jesteś początkującym fotografem i marzysz o tym, żeby budować już swoją rozpoznawalną markę – stwórz logo, którym będziesz mógł podpisywać swoje zdjęcia. Jeżeli sam robisz biżuterię lub zajmujesz się innym rękodziełem – może warto zacząć dodawać swój znak firmowy na zdjęciach wrzucanych do sieci? Dzięki temu zdecydowanie na dłużej zapadniesz w pamięci odbiorców!

Samo tworzenie loga jest bardzo proste! Jednak w tym wpisie założymy, że już je masz. Zależy nam na opcji niskobudżetowej lub w-ogóle-zerobudżetowej, więc do dzieła. Użyjemy darmowego programu Gimp, będzie szybko i łatwo!

Usuwanie tła z obrazka w Gimpie

Najszybszy i najprostszy sposób na pozbycie się jednolitego tła w Gimpie w zaledwie kilku krokach:

1. Uruchom darmowy program Gimp (darmowy odpowiednik Photoshopa), a następnie otwórz przygotowany obrazek.

Jak wyciąć tło z obrazka

2. Z górnego menu wybierz kolejno: WARSTWA -> PRZEZROCZYSTOŚĆ -> KOLOR NA ALFĘ.

Jak wyciąć tło z obrazka

Ważne! Twój obrazek musi być zapisany w formacie .png. Na format .jpg opcja ta nie działa.

3. Po kliknięciu “Kolor na alfę”, zobaczysz dodatkowe okno, w którym zaznaczasz, jaki kolor ma zostać zastąpiony przezroczystością. W tym przypadku oczywiście biały.

Jak wyciąc tło z obrazka

Po kliknięciu w pole “Kolor” możesz wybrać oczywiście każdy inny kolor tła. I w zasadzie to wszystko, jeśli chodzi o usuwanie tła. Tym sposobem, już jest wycięte.

4. Ostatni krok: Wyeksportowanie pliku. Twoje logo jest już gotowe, wystarczy, że je wyeksportujesz (wybierz format .png)

Jak usunąć tło

I tylko tyle! Możesz teraz do woli wklejać swoje logo na rożnych zdjęciach i chwalić się swoimi dokonaniami w sieci!

Jak wyciąć tło w Gimpie

Mam nadzieję, że ten wpis pomoże Ci stawiać pierwsze kroki w budowaniu własnej marki. Przyda się to zarówno fotografom, blogerom, jak i wszelkim twórcom, którzy zaczynają działać “na swoim”. Powodzenia!

Czy porada Ci się przydała? Daj znać.

Do usłyszenia już wkrótce.

Aneta Janasz